Partnerzy


Dolina Biotechnologiczna

ImagePortal „Dolina Biotechnologiczna” to największy w Polsce serwis biotechnologii medycznej, biologii molekularnej, diagnostyki medycznej i biotechnologii. Naszym celem jest przekazywanie bieżącej wiedzy z tych dziedzin, doniesień naukowych z kraju i ze świata, przybliżanie sylwetek jednostek naukowych i badawczych w naszym kraju, wspieranie ważnych inicjatyw i naukowców w ich działaniach związanych z popularyzacją nauki oraz promocja najzdolniejszych badaczy. Wspólnie z różnymi jednostkami (m.in. Centrum Badań Interdyscyplinarnych im. prof. Jerzego Stachury) organizujemy kursy pozwalające na doskonalenie umiejętności, które niezbędne są dla każdego naukowca. Nie boimy się tematów ważnych i odważnych i to o nich codziennie dla was piszemy! Dzielcie się z nami swoimi przemyśleniami i wiedzą, logując się do społeczności Doliny i korzystajcie z przywilejów (m.in. wielu zniżek) z tym związanych! Czekamy na www.dolinabiotechnologiczna.pl

LipoPharm.pl

ImageFirma specjalizuje się w projektowaniu i otrzymywaniu substancji aktywnych biologicznie, głównie związków o działaniu przeciwdrobnoustrojowym (antybiotyki peptydowe, środki dezynfekcyjne). Zajmuje się też opracowywaniem nowych procedur syntezy i rozdziału związków chemicznych oraz badaniami konformacyjnymi peptydow. Pełni też rolę doradczą w zakresie projektowania syntez peptydów w skali laboratoryjnej jak i półprzemysłowej. Zaopatruje laboratoria chemiczne, biochemiczne i farmaceutyczne w syntetyczne oligo- i polipeptydy. Firma ściśle współpracuje ze środowiskiem naukowym w zakresie opracowywania procedur chemicznych przyjaznych środowisku.

Instytut Przemysłu Organicznego oddział w  Pszczynie

ImageInstytut Przemysłu Organicznego Oddział w Pszczynie jest jednostką naukowo-badawczą  o ponad 55–cio letniej tradycji, ściśle współpracującą z przemysłem krajowym i firmami zagranicznymi w zakresie badań toksykologicznych i ekotoksykologicznych. Jako jedyny ośrodek naukowo-badawczy w Polsce posiada obowiązujący w świecie od 1981 roku w systemie GLP Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej OECD na wszystkie wykonywane badania.  Posiadany Certyfikat GLP obliguje placówkę do stosowania ściśle określonych procedur badawczych a uzyskane wyniki mają wysoka wartość praktyczną i naukową  przez co są uznawane na całym świecie.

Biote21 Adam Master

ImageCelem strategicznym BioTe21 jest stworzenie zaplecza technologiczno-naukowego, pozwalającego na opracowywanie użytecznych projekcji bioinformatycznych jak również tworzenie i wdrażanie nowych biotechnologii, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji wykorzystywanych w medycynie molekularnej. W ramach podstawowej działalności laboratorium, BioTe21 oferuje usługi w zakresie syntezy i sekwencjonowania DNA, inżynierii genetycznej oraz identyfikacji genetycznej w tym badań ojcostwa. BioTe21 zajmuje się również poszukiwaniem zastosowań i wdrażaniem w biotechnologii i medycynie nowych odkryć naukowych, wynikających z badań podstawowych genomu, transkryptomu i proteomu.

Millipore

ImageFirma MILLIPORE, założona w 1954 roku, jest obecnie międzynarodowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej filtracji laboratoryjnej i przemysłowej. MILLIPORE jest podzielona na dwa działy: BioScience oraz BioProcess. Znakomita większość produktów firmy MILLIPORE oparta jest na technikach filtracyjnych, wykorzystujących procesy mikrofiltracji, ultrafiltracji, odwróconej osmozy, a także techniki chromatograficzne. BioCentum jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Millipore.


POLGEN

ImageFirma POLGEN. zajmuje się produkcją zestawów diagnostycznych, odczynników laboratoryjnych oraz sprzętu laboratoryjnego. BioCentum jest autoryzowanym dystrybutorem firmy POLGEN.


Kucharczyk T.E.

ImageFirma jest producentem wysokiej jakości sprzętu i odczynników znajdujących zastosowanie w szeroko pojętych technikach biologii molekularnej, w tym chemii białek, analizach DNA i RNA oraz wielu innych. Działalność firmy nie ogranicza się jedyne do produkcji sprzętu laboratoryjnego ale koncentruje się także na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie badań proteomicznych i genotypowania. BioCentum jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Kucharczyk T.E. na terenie Małopolski.