Dr Miłosz Gruca Członkiem Zarządu BioCentrum Sp. z o.o
Kraków, 21 czerwca 2010 - Krakowska firma BioCentrum Sp. z o.o., działająca w obszarze biotechnologii, należąca do grupy Selvita, ogłosiła dzisiaj nominację dr Miłosza Grucy na stanowisko Członka Zarządu spółki. Dr Gruca będzie łączył swoje obowiązki wynikające z dotychczasowej funkcji Dyrektora Laboratorium BioCentrum, z nowymi obowiązkami Członka Zarządu spółki.

Miłosz będzie idealnym uzupełnieniem dotychczasowego Zarządu BioCentrum”, powiedział Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu BioCentrum. „Jego obszerna wiedza merytoryczna i doświadczenie w zarządzaniu pracą laboratorium pozwolą nam nabyć nową, cenną perspektywę w kształtowaniu długofalowej strategii spółki i optymalizacji działalności na poziomie operacyjnym. W czasie swojej dotychczasowej pracy w naszej firmie wykazał się dbałością o relacje z klientami grupy, satysfakcję i rozwój swoich podwładnych, wyniki finansowe firmy i kreatywne wdrażanie nowych usług.”

Dr Gruca dołączył do grupy kapitałowej Selvita w listopadzie 2007 i rozpoczął przygotowanie planów wprowadzenia kompleksowych usług biologicznych i laboratoryjnych do oferty firmy. Po inwestycji Selvity w BioCentrum awansował na stanowisko Dyrektora Laboratorium w BioCentrum i kontynuował realizację zaplanowanych wcześniej inwestycji. Dr Gruca jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie uzyskał tytuł magistra biotechnologii ze specjalizacją biologia molekularna oraz tytuł doktora biochemii. Ukończył również dwuletnie studia Executive MBA Stockholm University School of Business i Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Powołanie na stanowisko Członka Zarządu to dla mnie duże wyzwanie, ale jednocześnie duża satysfakcja. Cieszę się, że moja dotychczasowa praca dla firmy została dobrze oceniona Naszym celem jest aby BioCentrum stało się liczącym się na arenie międzynarodowej dostawcą usług w zakresie badań przedklinicznych i cieszę się, że będę mógł w dalszym ciągu przyczyniać się do sukcesów firmy”– powiedział Dr Gruca.

O BioCentrum
BioCentrum jest prywatnym przedsiębiorstwem działającym w obszarze biotechnologii. Firma powstała w 2004 roku. Jej misją jest stworzenie platformy badawczej dla swoich klientów i partnerów umożliwiającej przeniesienie innowacyjnych odkryć z poziomu badań podstawowych do etapu badań klinicznych w możliwie najkrótszym czasie. Od 2008 BioCentrum jest częścią polskiej grupy kapitałowej Selvita. Do grona klientów BioCentrum należą min. Adamed, Bioton, Fermentas, ICN Polfa Rzeszów, Jerini, Pfizer, Phillip Morris Products, Polpharma, Ratiopharm, Serva oraz liczne instytucje naukowe i dydaktyczne z Polski i z zagranicy.
 
Zakres usług BioCentrum:
  • badania przedkliniczne:  zawierające kluczowe etapy procesu rozwoju leku, znajdujące zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz biofarmaceutycznym
  • biochemia białek: obejmująca szeroką gamę standardowych i zaawansowanych analiz oraz produkcję i oczyszczanie preparatów białkowych
  • enzymy, inhibitory: oraz produkcja innych wysokooczyszczonych preparatów aktywnych biologicznie
  • analityka chemiczna skierowana do firm z branży farmaceutycznej i biofarmaceutycznej
  • badania zgodne z dyrektywą REACH skierowane do przedsiębiorstw sektora chemicznego i petrochemicznego

Kontakt dla mediów:
Natalia Pawela
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
+48 12 297 47 20