Archiwum aktualności
Seminarium: "Rynek suplementów diety - bieżące otoczenie prawne oraz sposoby na dynamiczny rozwój portfolio produktów"

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na seminarium, które odbędzie się 7-go czerwca 2011, w siedzibie firmy BioCentrum na terenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji, przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie.

Celem spotkania jest przybliżenie Państwu obecnej sytuacji prawnej rynku suplementów diety w Polsce, obowiązujących regulacji dotyczących wytwarzania i obrotu suplementami diety, oraz przedstawienie korzyści płynących ze współpracy  pomiędzy przedstawicielami rynku suplementów diety, a firmami świadczącymi usługi badawczo-wdrożeniowe.
W trakcie spotkania pragniemy położyć szczególny nacisk na kwestie możliwości usprawnienia realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz procesu rejestracji i wprowadzenia produktu na rynek.


Program spotkania:

11.00—11.15
  Powitanie uczestników (dr Miłosz Gruca, BioCentrum Sp. z o.o.)

11.15—13.15
 Wykład na temat bieżących regulacji prawnych dotyczących wytwarzania i obrotu produktami z grupy suplementów diety
(Mec. Tomasz Krawczyk, IGI Food Consulting Sp. z o.o.)
  • Postępowanie wyjaśniające i opinie jednostek naukowych/URPL jako specyfika polskich uregulowań prawnych – zgodność z prawem UE
  • Kwalifikacja produktu jako produktu leczniczego wbrew kryteriom nakreślonym przez  
  • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • Specyficzne interpretacje prawne Państwowej Inspekcji Sanitarnej
13.15—14.00  "Nowoczesne techniki analityczne w badaniach suplementów diety - efektywny rozwój nowych produktów oraz niezawodna kontrola jakości" 
(dr Robert Królicki, BioCentrum Sp. z o.o.)

14.00—14.45
    Lunch

14.45—15.30
Wizyta uczestników seminarium w Laboratoriach: Analitycznym, Biologii Komórki, Biochemii oraz Syntezy Kontraktowej grupy Selvita.

15.30—16.15  „Nadzór nad jakością z wykorzystaniem oprogramowania STARLIMS”
(dr Monika Wiśniewska, Selvita S.A.)

16.15—16.30  Zakończenie


Udział w seminarium jest bezpłatny.
Ze względów logistycznych liczba dostępnych miejsc jest ograniczona i o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do 3.06.2011 na adres email:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

ADRES:
BioCentrum Sp. z o.o.
ul. Bobrzyńskiego 14
30-348 Kraków
Tel: 12 297 47 20
 
BioCentrum bierze udział w BioPh Europe 2010
Miejsce: 5-7 października 2010 r, Nord Villepinte, Paryż, Francja

BioCentrum weźmie udział w jednym z największych wydarzeń farmaceutycznych tego roku. BioPh  - Bio solutions for Pharma, to nowy cykl imprez, zapoczątkowany w 2009 roku w Feria de Madrid, w Hiszpanii. BioPh to wydarzenie zajmujące się wszystkim co dotyczy firm i organizacji zajmujących się badaniami i rozwojem nowych metod leczenia za pośrednictwem procesów biotechnologicznych, lub z wykorzystaniem żywych organizmów. Firmy te będą ponownie mogły skorzystać z kombinacji wystaw i ekspozycji oraz seminariów oraz BioPh Europe 2010.

BioCentrum będzie się prezentowac na stoisku na tej konferencji, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy - stoisko 4BIO40.

Aby skontaktować się z delegatami BioCentrum na tej konferencji, prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
BioCentrum uczestnikiem BioForum 2010
Miejsce: Łódź, 19-20 maja 2010, Andel's Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 17.

Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu - Bio-Forum to największe, międzynarodowe wydarzenie biotechnologiczne w Europie Środkowej. Od 2000 roku, Bio-Forum jest platformą do poszukiwania partnerów w badaniach aplikacyjnych, tworzenia kontaktów biznesowych i podejmowania inicjatyw w biotechnologii. Mamy nadzieję, że odwiedzenie stoiska BioCentrum podczas  Targów Biotechnologii i Biznesu Bio-Forum oraz wspólna rozmowa pozwolą Państwu na szersze zapoznanie się z naszymi propozycjami współpracy oraz przyniosą wymierne korzyści.
 
 
BioCentrum uczestniczy w BioSquare 2010
Miejsce: Genewa, 1-2 Lutego 2010, Hotel Crown Plaza, Genewa, Szwajcaria.

BioSquare 2010 to dwudniowe wydarzenie, które ma na celu zgromadzić w jednym miejscu ekspertów i menadżerów z dziedziny biotechnologii, medtech, oraz nanotechnologii. Poprzez szereg prezentacji, warsztatów i dyskusji panelowych, BioSquare stwarza możliwości efektywnego partneringu, który może być początkiem udanej współpracy zarówno biznesowej jak i naukowej.

W celu skontaktowania sie z delegatem BioCentrum uczestniczącym w konferencji BioSquare 2010, prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Adamed oraz BioCentrum uruchamiają projekt opracowania innowacyjnego leku onkologicznego
Adamed – wiodący polski producent farmaceutyków oraz BioCentrum przedsiębiorstwo działające w obszarze biotechnologii uruchamiają projekt opracowania innowacyjnego leku onkologicznego. Działania w ramach projektu obejmować będą m.in. zaawansowane projektowanie związków wspomagane obliczeniowo oraz opracowanie metod syntezy chemicznie wyselekcjonowanych związków.

Warszawa, 24 listopada 2009 r
. – Adamed i BioCentrum ogłosiły rozpoczęcie nowego projektu badawczego, który może znacząco wpłynąć na rozwój polskiego sektora farmaceutycznego. Celem wspólnego projektu jest opracowanie innowacyjnego leku onkologicznego. Głównym założeniem pierwszej fazy prac badawczych jest identyfikacja i charakteryzacja nowych strukturalnie cząsteczek, inhibitorów jednego z ważniejszych szlaków białek biorących udział w procesie onkogenezy. W drugiej fazie przedsięwzięcia Adamed będzie prowadził próby kliniczne leku.
Badania będą opierać się na wykorzystaniu najnowocześniejszych metod analitycznych. Zaplanowane zadania obejmować będą zaawansowane projektowanie związków wspomagane obliczeniowo, opracowanie metod syntezy chemiczne wyselekcjonowanych związków, innowacyjny proces selekcji związków in vitro przy wykorzystaniu metod biochemicznych, optymalizację struktur wiodących z wykorzystaniem metod obliczeniowych i krystalograficznych oraz badania na zwierzętach.
Lek Adamedu ma szansę stać się pierwszą terapią na świecie wykorzystującą ten target białkowy. Potencjalnie będą mogły skorzystać z niego rocznie około 3 miliony pacjentów na świecie. Planuje się, że nowy lek będzie mieć szansę wejść w pierwszą fazę badań klinicznych w roku 2013.

 „Nie ukrywam, że projekt badawczy tworzony we współpracy Adamedu z Biocentrum jest szansą, aby zapoczątkować nową erę w polskiej i światowej medycynie. Mówimy o nowej terapii celowanej, w której cząsteczka terapeutyczna kierowana jest do miejsca występowania nowotworu niszcząc tylko komórki nowotworowe, oszczędzając zdrowe tkanki organizmu. Współpraca z BioCentrum umożliwia nam połączenie naszej wiedzy w zakresie rozwoju innowacji z zaangażowaniem naukowców oraz najnowszych narzędzi laboratoryjnych w dziedzinie badań onkologicznych. Celem jest umocnienie naszego potencjału w prowadzeniu prac badawczych zmierzających do wynalezienia nowoczesnej terapii onkologicznej. Mam nadzieję, że współpraca z BioCentrum przyczyni się do opracowania innowacyjnego leku, który będzie odpowiedzią na potrzeby pacjentów chorych na nowotwory” – powiedziała Małgorzata Korpusik Członek Zarządu Adamed ds. Badań, Rozwoju i Wytwarzania.

W projekcie bierze również udział Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz firma biotechnologiczna Selvita, udziałowiec strategiczny BioCentrum.
Jesteśmy zaszczyceni faktem, że Adamed zdecydował się na realizację projektu zaproponowanego przez BioCentrum i Uniwersytet Jagielloński. Największe w Polsce doświadczenia naszego partnera w badaniach przedklinicznych i  jego potencjał naukowy pozwolą na pełne wykorzystanie pomysłów zespołu BioCentrum” – powiedział Paweł Przewięźlikowski Prezes Zarządu BioCentrum „Współpraca z Adamed pozwoli nam na pełne wykorzystanie naszego nowego laboratorium i wdrożonych w nim metod badawczych”.

Adamed - lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły ponad 150 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

BioCentrum
- prywatne przedsiębiorstwo działające w obszarze biotechnologii. Firma oferuje usługi w zakresie badań przedklinicznych obejmujące kluczowe etapy procesu rozwoju leku, znajdujące zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologicznym. Firma świadczy również usługi z zakresu chemii białek, obejmujące szeroką gamę standardowych i zaawansowanych analiz oraz produkcję i oczyszczanie preparatów białkowych na zlecenie. Wykorzystując szerokie doświadczenie naukowe pracowników firma prowadzi prace zlecone oraz usługi naukowo-badawcze w szerokim zakresie zagadnień współczesnej biotechnologii. BioCentrum posiada w swojej ofercie panel wysoko-oczyszczonych i wysoko-aktywnych enzymów, inhibitorów i innych preparatów aktywnych biologicznie własnej produkcji.